Élelmiszeripari technikus
Mezőgépkezelő és -szerelő

Ünnepi kalács készítő verseny

SZENT SZÁVA - IHLETÜNK FORRÁSA

Ljiljana Stojanov hittantanárnő kezdeményezésére, a három Topolya Községben található középiskola hittantanárainak együttműködésével, illetve ezen iskolák igazgatóinak jováhagyásával megnyitásra kerül a „SZENT SZÁVA - IHLETÜNK FORRÁSA” elnevezésű, első ünnepi kalács készítő verseny.

A verseny a három topolyai középiskola diákjai számára nyitott.

Kérjük a résztvevőket, hogy magát a tészta kidolgozásának folyamatát dokuméntálják fényképekkel vagy videó segítségével, hogy bizonyítható legyen, hogy a diák önállóan készítette és diszítette az ünnepi kalácsot. Osztályzásra kerül maga a kidolgozás folyamata illetve a külalak. Amennyiben a járványügyi helyzet alakulása ellehetetleníti a diákok személyes megjelenését, a bizottság a beküldött fényképek alapján fog értékelni.

A verseny feltételei.

1. A versenyen részt vehetnek Topolya Község középiskoláinak diákjai, saját anyanyelvükön.
  2. A munkáknak a diákok saját megvalósítását kell tükrözniük, az alábbi előírásokat tiszteletben tartva:

1). Higiéniai- és védőintézkedések betartása (INDIKÁTOROK: személyi higiénés intézkedések végrehajtása; odafigyelés az eszközök, felszerelések és a munkatér tisztaságára);

2). Tészta dagasztása (INDIKÁTOROK: kézi dagasztás);

3). Tészta megmunkálása (INDIKÁTOROK: Osztja és/vagy formálja a tésztát; figyelemmel kíséri a tészta pihentetésének folyamatát; végül megformálja a tésztát);

4). Kész darabok sütése (INDIKÁTOROK: Követi a végső fermentációs folyamatot; figyelemmel kíséri a sütés folyamatát);

5). A késztermék bemutatása (INDIKÁTOROK: Termékek előkészítése bemutatásra; díszítő ünnepi kalács).

1. Lehetőség van beküldeni az ünnepi kalács elkészítésének folyamatait bemutató videókat illetve fényképeket (a videókat MP4 formátumban kell elküldeni, amennyiben mérete meghaladja a 25 MB-ot, abban az esetben javasoljuk WeTransfer használatát; amennyiben a diák fényképeken keresztül szeretné bemutatni a folyamatot, úgy kérjük illessze be a képeket egy PowerPoint prezentációba és a diákon keresztül írja le az elkészítés folyamatát ). A munkaleírásnak tartalmaznia kell a diák azonosítóját, illetve egy különálló Word dokumentumban el kell küldi az alábbi információkat:
  2. Azonosító
  3. A diák teljes neve, osztálya és elérhetőségei (telefonszám, e-mail cím)
  4. Az Iskola neve
  5. A munka kóddal ellátott megnevezése

MEGJEGYZÉS:

A munkákat a következő e-mail címre kell küldeni:

FONTOS: Ajánlatos a munkákat közvetlenül január 21-ét megelőzően elkészíteni, hogy a videók illetve fényképek beküldése mellett, a kalácsokat a diákok be tudják vinni az iskolába, hogy a bizottság személyesen is értékelhesse, amennyiben az iskola nyitva tart. Távoktatás esetén a bizottság kizárólag a beküldött fényképek és videók alapján fog értékelni.

A hiányos pályázatokat a bizottság nem fogja figyelembe venni (értékelni).

Bővebb információért kérjük keresse fel Dunja Pesut-ot az alábbi telefonszámon

: 063/7411-017.

Bizottsági tagok:

Mátéffy Katica tech.tanárnő

Kucor Gabriella  tech. tanárnő

Hrnjak Biljana tech. tanárnő

Gajic Ivana tech .tanárnő

Ercsi Kucor Hajnalka tech. tanárnő.

A kiírás eredményei a szervező honlapján fognak megjelenni, illetve a résztvevő diákok telefonon is értesítve lesznek. A legsikeresebb munkák jutalomban részesülnek.