Érdekel az állatkertek egzotikus világa? Iskolánkban egyedülálló módon ezzel a Zoológiai szakkör, mint specializált szabadidő tevékenység foglalkozik.
A szakkör célja bemutatni és megismertetni a tanulókkal az egzotikus állatfajok gondozását igénylő munkafolyamatokat a gyakorlatban.
Tagjai főleg az állategészségügyi technikus szak tanulói, de a munkájába bekapcsolódhat iskolánk bármely tanulója.
A kezdetekben, nagyjából húsz éve, főleg a topolyai tó madárvilágát megfigyelő és leíró tevékenységgel foglalkoztak tagjai.
2004-ben alapítottuk az iskola akváriumjait, melynek első lakói még ma is itt láthatóak.
2014-ben fogadtuk örökbe Cekit, a kancát, mely az évek során több ízben is kiscsikóval örvendeztetette meg diákjainkat.
2018-ban jött létre a mini állatkertünk, mint a palicsi és belgrádi állatkertekkel való együtműködés gyümölcse.
2019-ben a szülők is bekapcsolódtak a szakkör tevékenységébe. Januskó és Vojcsena család két egymással nem rokon pávapárt adományoztak intézményünknek.
Eddig lámákat, dámvadakat, törpekecskéket, pónit, pulit, pávákat és római galambokat sikerült beszereznünk. Lehetőségeinkhez mérten igyekszünk minden évben egy újabb fajjal gyarapítani a kollekcíót.
2020-ban Elkezdtük, egy több mint 100 négyzetméteres madár röpde felépítését, melybe a pávák mellé, más ázsiai madarakat is kívánunk telepíteni.
A szakkör tagjai az évek során többször segítettek bajbajutott állatokon, aratócséplőbe szorult őzgidán, horgász zsinórba gabalyodott hattyún, ablaküvegnek csapódott fecskén, eltévedt gyöngybaglyon.
Természetesen ezen állatokat minden alkalommal visszaengedtük a természetbe.
A szakkör tagjai mindenévben létrehoznak egy virágoskertet a szolitáris beporzók védelmének érdekében.
Terveinkben szerepel tájaink őshonos baromfifajtáit bemutató gyűjtemény létrehozása is